ارسال شده در20 آوریل 2018
2

Huawei اعلام کرد، در حال ساخت گوشی هوشمند قابل انعطاف است

سامسونگ در حال حاضر کار بر روی گوشی های هوشمند انعطلف پذیر (خم شو) را شروع کرده است و انتظار می رود در سال2019 اولین نمونه گوشی با قابلیت خم شدن را به بازار عرضه کند. در حال حاضر طبق آخرین گزارشات، سومین برند اسمارتفون معروف جهان یعنی هوآوی، خبر از ساخت نخستین گوشی انعطاف پذیر خود داده است و اعلام کرده که این گوشی هوشمند تاشو با قابلیت خمیده شدن صفحه نمایش، به عنوان نخستین گوشی هوشمند انعطاف پذیر (خمیده) دنیا، اوایل نوامبر 2018 ( آبان 1397) وارد بازار خواهد شد. اگرچه شرکت چینی ZTE آکسون، گوشی هوشمندی با نام  ZTE M با صفحه نمایشی تشکیل شده از دو قسمت جداگانه که با قطعه ای از وسط به هم متصل شده اند و قابلیت تاشدن را دارد پیش از این ساخته است و روانه بازار کرده است، با این حال، اکثر کارشناسان آن را جزو گوشی های خمیده به حساب نمی آورند چون از دو تکه ی مجزا تشکیل شده و تنها در وسط صفحه نمایشگر امکان تاشدن آن وجود دارد.باید منتظر ماند و دید چه زمان Huawei و Samsung این دو رقیب قدیمی، گوشی های هوشمند خم شو (انعطاف پذیر) واقعی با یک نمایشگر یکپارچه و طبیعی را روانه بازار می کنند.

Huawei اعلام کرد، در حال ساخت گوشی هوشمند قابل انعطاف است
گفته می شود Huawei قراردادهایی را با شرکت های چینی و بین المللی که در حوزه توسعه تکنولوژی های گوشی های هوشمند با قابلیت ویژه هستند، ایجاد کرده است. این شرکت همچنین برای تولید سری جدید گوشی های هوشمند ال جی با صفحه نمایش انعطاف پذیر در سال 2017 با شرکت LG قرارداد همکاری امضاء کرد. ال جی اعلام کرد تولید نمایشگرهای قابل انعطاف برای گوشی های هوشمندش، در اوایل سال 2019 آغاز خواهد شد. CTO مرکز تحقیق و توسعه شانگهای، Huawei را در طرح توسعه گوشی های هوشمند جدیدش همراهی خواهد کرد.این شرکت همچنین پیش از سامسونگ، بر روی طرح اسمارت فون های قابل انعطاف تحقیق می کرد.
شایعاتی درباره پیوستن اپل در آینده ای نزدیک به مسابقه هوآوی و سامسونگ وجود دارد. Apple و Huawei در نمایشگاه گوشی های هوشمند خود از فناوری جدید انعطاف پذیری خبر می دهند که به زودی با محصولات جدید این دو کمپانی بزرگ روانه بازار خواهد شد. با این حال Samsung خود را پیشگام این فناوری جدید می نامد و این نوید را به مشتریان خود می دهد که محصولات این شرکت منحصر به فرد خواهد بود. در حالی که Huawei در اواخر سال گذشته اعلام کرده است که اسمارت فون متفاوت و ویژه خود را به زودی عرضه خوهد کرد و همه را متحیر می کند، ولی در حال حاضر هیچ اطلاعاتی از امکانات و قابلیت های این اسمارت فون وجود ندارد.
این شرکت امیدوار است که مشارکت های آن با مراکز تحقیقاتی مختلف بتواند به آنها کمک کند تا گوشی هوشمند قابل انعطاف خود را پیش از سامسونگ به جهان عرضه کند. هواوی با شرکت Leica همکاری کرده است تا دوربین های گوشی های هوشمند خود را مانند مدل های Huawei P20 و P20 Pro جدید، با ویژگی های دوربین های نوآور از جمله تثبیت کننده تصویر مبتنی بر AI تولید کند.

منبع: PhoneRadar

لطفا رای خود را ثبت کنید:
[مجموع: 1 میانگین: 5]
اشتراک گذاری این مطلب
برچسب‌ها, , , , ,

2s نظرات در مورد این مقاله

ارسال یک نظر